Ana Loredana Predescu, deputat PUSL de Brașov, a felicitat antreprenorii brașoveni, la Gala Excelenței în Afaceri, care a fost organizată într-un cadru deosebit.
„Am avut aseară bucuria de a fi invitată de Camera de Comerț și Industrie Brașov la Gala Excelenței în Afaceri, ocazie cu care am avut onoarea de a înmâna premii firmelor cu îndelungă activitate în antreprenoriatul brașovean.
O Gală a Excelenției excelent organizată, într-un cadru inedit – aeroportul din Brașov! Care da, există, are terminale, are zonele de check -in, chiar și salonul de business este gata! Va deveni operațional în primăvara anului viitor, un lucru asumat de președintele CJ, Adrian Veștea.
Mediul de afaceri din Brașov pe care l-am felicitat în primul rând pentru anduranță având în vedere ca s-a aflat practic în stare de asediu în ultimii doi ani, are nevoie de finalizarea acestei investiții! Pentru că dacă aseară am avut plăcerea să stăm cu toții în acelasi cadru, a fost datorită lor, a antreprenorilor și investițiilor acestora și a faptului ca încă există! Deoarece mediul politic din păcate nu are încă în România dezvoltată tradiția de a fi un partener de nădejde pentru antreprenori. ,,But we work on it .. ,,
Alături de colegii din politica brașoveană și administrație, de doamnele mele din CONAF – Confederația Națională pentru Antreprenoriat Feminin a fost un număr impresionant de participanți din partea firmelor , ne-am adunat in jur de 500, practic cam cât într-un Boeing 747 !
Poate îl vom vedea decolând și de pe unul din terminalele aeroportului din Brașov!?
… doar un gând”, a spus Ana Loredana Predescu.
