Skip to content Skip to footer

Fondatorul Doctrinei Umaniste

 

Echipa de conducere

 

Daniel Ionașcu

Președinte executiv

Grațiela Gavrilescu

Președinte Forul de Conducere Colegiala

Liviu Neagu

Secretar General adjunct

Maria Grapini

Europarlamentar

Petru Mărginean

Vicepreședinte

Cornel Lazăr

Vicepreședinte

lulian Constantin Cârlogea

Vicepreședinte

Bogdan Ciucă

Vicepreședinte

Deputați

 

Grațiela Gavrilescu

Comisia pentru sănătate și familie

Ana Loredana Predescu

Comisia pentru industrii și serivicii Comisia pentru învățământ

Steluța Gustica Cătăniciu

Comisia juridică, de disciplină şi imunităţi Comisia pentru cercetarea abuzurilor, corupţiei şi pentru petiţii

Vlad Popescu Piedone

Comisia pentru industrii și servicii Comisia pentru tehnologia informației și comunicațiilor

Lideri departamente

 

Maria Grapini

Departamentul pentru Politică Europeană

Corneliu Dobrițoiu

Departamentul de apărare și ordine publică

Doina Pârcălabu

Departamentul pentru Muncă și Protecție Socială

Steluța Cataniciu

Departamentul pentru organizarea de evenimente în România

Dan Păun

Departamentul pentru Ecologie și Mediu

Daniel Bejan

Departamentul pentru Doctrina Umanistă

Florin Alexandrescu

Departamentul pentru Arhitectură și Urbanism

Antonenco Radu

Departamentul pentru Românii din Diaspora

Lideri filiale locale

 

Constantin Talpaș

Lider Umanist Alba

Dorel Căprar

Lider Umanist Arad

Cătălin Gherzan

Lider Umanist Argeș

Frunză Elena

Lider Umanist Bacău

Cocean Pompei

Lider Umanist Bistrița-Năsăud

Cârligeanu Daniel Bogdan

Lider Umanist Botoșani

Ana Loredana Predescu

Lider Umanist Brașov

Dan Păun

Lider Umanist Brăila

Ciprian Măceșanu

Lider Umanist Caraș Severin

Doina Pârcălabu

Lider Umanist Călărași

Bulacu Victor Emanuel

Lider Umanist Constanța

Picu Roman

Lider Umanist Galați

Ioan Condrea

Lider Umanist Covasna

Ionel Gae

Lider Umanist Ialomița

Mihail Pintilei

Lider Umanist Iași

Popescu Piedone Vlad

Lider Umanist Ilfov

Laurențiu Cristinel Dulamă

Lider Umanist Neamț

Alecu Răzvan

Lider Umanist Maramureș

Luchian Ion

Lider Umanist Prahova

Daniel Ionascu

Lider Umanist Suceava

Liviu Neagu

Lider Umanist Teleorman

Ioan Urda

Lider Umanist Timiș

Amuzan Ilie

Lider Umanist Vâlcea

Șerban Cristian Constantin

Lider Umanist al Filialei Sectorului 1

Iulian Constantin Cârlogea

Lider Umanist Sector 4

Popescu Piedone Vlad

Lider Umanist al Filialei Sectorului 5