Primarul Sectorului 5, Cristian Popescu Piedone, a fost ales președinte executiv al PUSL. În discursul său, Piedone a spus că nu îi va ierta niciodată pe cei care l-au băgat la pușcărie și a anunțat că de acum încolo oamenii îl vor vedea doar în stradă, pentru că asta va fi politica lui.
Consiliul Național al Partidului Umanist Social Liberal (PUSL) a avut loc vineri, la Palatul Parlamentului, în cadrul căruia Cristian Popescu Piedone a anunțat venirea în familia umanistă a lui Liviu Negoiță, fost primar timp de două mandate al Sectorului 3.
Primarul Cristian Popescu Piedone a fost numit preşedinte executiv al Partidul Umanist Social Liberal (PUSL).
Umaniștii s-au reunit vineri, la Palatul Parlamentului, pentru ședința Consiliului Național, acolo unde Cristian Popescu Piedone a fost ales președinte executiv al PUSL. Principalul mesaj al umaniștilor a fost unul adresat întregii Românii și tuturor românilor: renunțați la tăcere.
Consiliul Național al PUSL pregătește mutări cu impact major în bătălia electorală din 2024. Se alege o nouă conducere a partidului, iar în paralel sunt pregătiți oameni pentru alegerile locale.
Primarul Sectorului 5, Cristian Popescu Piedone, face un adevărat tur de forță de când a ieșit din închisoare. În doar nouă zile, edilul a fost în vacanță, și-a reluat funcția de primar și a fost și ales președinte executiv al PUSL.
Preşedinte executiv al PUSL, Cristian Popescu Piedone, primarul Sectorului 5, a anunţat vineri în Consiliul Naţional al formaţiunii, intrarea în partid a fostului primar al Sectorului 3, Liviu Negoiţă, despre care a spus că va fi viitorul primar al Sectorului 3.
Cristian Popescu Piedone a vorbit în cadrul Consiliului despre inpiraţia pe care a avut-o de…
Fostul primar al sectorul 3 Liviu Negoiță s-a înscris vineri în partidul lui Dan Voiculescu, Partidul Umanist Social Liberal. Anunțul a fost făcut de preşedintele executiv al PUSL, Cristian Popescu Piedone, primarul Sectorului 5, la Consiliul Naţional al formaţiunii.
Primarul Sectorului 5, Cristian Popescu Piedone a spus că nu îi va ierta niciodată pe cei care l-au băgat la pușcărie, într-un discurs de numire ca președinte executiv al PUSL.
Umaniștii reuniți astăzi în cadrul Consiliului Național au lansat un Apel către România. Români, ați tăcut destul. A venit timpul să vorbiți. Renunțați la tăcere.
